Výhradní dovozce do ČR a na Slovensko
Zpět naProdukty v kategorii Bazar

Štěpkovač SKORPION 350 SDB

Popis

Štěpkovač Skorpion 350 SDB je technologicky nejvyspělejší mobilní bubnový štěpkovač nabízený pro komunální a silniční společnosti a také pro ty, kteří působí v lesnictví. Díky velké zpracovatelské kapacitě (maximální průměr drcených větví je 25 cm) je ideální pro drcení kmenů stromů a rozhrnování větví, hrdlo štěpkovače je široké 375 mm a vysoké 340 mm.

Štěpkovač využívá systém tahu dřeva skládající se z ozubeného válce o průměru 380 mm zabudovaného do kyvné vidlice a nakládacího stolu s ozubenou dráhou o délce 750 mm, které předchází ručně skládaná nakládací klapka. Toto řešení umožňuje snazší nakládku dřeva, což zlepšuje práci operátorů a zvyšuje efektivitu. Válec a pásový dopravník jsou poháněny soustavou hydromotorů z hydraulického čerpadla namontovaného na štěpkovači.

Štěpkovač má standardně plynulou regulaci rychlosti podávání dřeva pro drcení v rozsahu řezu od 5 do 28 mm. Díky tomuto řešení je možné vyrábět jemné třísky, které lze po dalším zpracování v kladivových mlýnech použít k výrobě briket nebo pelet, zatímco silné třísky jsou ideálním materiálem pro topné účely nebo k prodeji pro průmyslové účely.

Pohon štěpkovače zajišťuje čtyřválcový, přeplňovaný vznětový motor KOHLER (výkon 74,8 HP) splňující nejnovější emisní normu - Stage V. Motor je kapalinou chlazený a standardně opatřen kapotou. Tento štěpkovač využívá mechanického nástavce (rozpojitelná kotoučová spojka), který je určen k přenosu pohonu z motoru přes řemenový převod na řezací buben, odlehčení klikové hřídele motoru a umožnění hladkého záběru pohonu štěpkovače. 

Technické parametry / porovnání s ostatními typy:

Rozměry (délka x šířka x výška) [mm] - 4250 (4860)* x 1990 x 2530 (3360)*
Váha [kg] - 2470
Průměr štípaného dřeva [mm] - kmen do 250
Počet řezných nožů [ks] - 2 řezání + 1 podpora
Rychlost posuvu [bm/min] - do 21
Účinnost štěpkování [m3/h] - do 16
Šířka třísky [mm] - až 28 mm v závislosti na materiálu
Způsob podávání - válečkový a pásový podavač s hydraulickým pohonem
Průměr řezacího bubnu [mm] - 520
Rozměry hrdla (šířka x výška) [mm] - 375 x 340
Síto - mesh [mm] - 30x30 nebo 50x50

*rozměry po rozložení

MÁTE ZÁJEM O TENTO PRODUKT? KONTAKTUJTE NÁS PROSTŘEDNICTVÍM FORMULÁŘE:

Napište nám

Akční nabídky

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.