Výhradní dovozce do ČR a na Slovensko
Zpět naProdukty v kategorii Bramborové kombajny

Kombajn na brambory PYRUS II

Základní vlastnosti

  • pro lehké až středně těžké půdy
  • použití pro ranné brambory a ostatní druhy zeleniny
  • pohon kardanem a hydraulikou z traktoru
  • plynulé nastavení hloubky vyorávání

Popis

PYRUS II je uzpůsoben k vyorávání ranných odrůd brambor s velmi nízkou mírou poškození hlíz, lze jej přizpůsobit i k vyorávání dalších druhů kořenové zeleniny (např. mrkev, petržel, červená řepa). Použití tohoto stroje eliminuje ruční zbírání brambor ze země.
Používá se pro sklizeň brambor na lehkých a středně kompaktních půdách, kamenitých do 5t/ha, v terénu se sklonem 5º, na polích s meziřádkovou šířkou od 62,5 do 75 cm. Tento stroj, vybavený vychystávacím stolem je jednořádkový, tažený stroj, vybavený obslužnými plošinami, poháněný jak z PTO, tak z hydrauliky spolupracujícího traktoru. Kombajn má kromě rycí jednotky (rám, kombaj, souprava dopravníků) přídavnou plošinu a třídicí stůl s pytlovacími stroji. Strojní zvedák má deskovou radlici, která řeže hřeben a překládá jej na dopravníkový prosévač, kde je zemina drcena a prosévána. Intenzita vytřásání se v závislosti na půdních podmínkách provádí nakláněním ramena vytřásače. Pak brambory, kameny a hrudky, které nebyly prosévány na prosévacím dopravníku, jsou směrovány na třídicí stůl, ze kterého jsou ručně vybírány obsluhou (5-7 osob) a směrovány na boční dopravníky. Odtud se brambory překládají do pytlovacích strojů a nakládají do pytlů nebo krabic a z centrálního dopravníku skluzem padají zbytky v podobě kamínků, hrudek a nečistot na zem. Po dobu výměny pytlů nebo krabic obsluha zastaví boční dopravníky a vypne jejich pohon.

Technické parametry / porovnání s ostatními typy:

počet řádků1
šířka mezi řádky (cm)62,5 - 75
potřebný výkon traktoru (HP)50
hmotnost (kg)1500
otáčky vývod.hřídele (ot/min)540
délka (cm)7,51
šířka (cm)2,48
výška (cm)1,60
pracovní výkon (h/hod)až 0,1

MÁTE ZÁJEM O TENTO PRODUKT? KONTAKTUJTE NÁS PROSTŘEDNICTVÍM FORMULÁŘE:

Napište nám

Akční nabídky

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.